Mobilya ve Ev Dekorasyonu Alışverişi - Neslive

Yeni Tasarım Yeni Mekan

list Kategori: Dekoratif Çözümler Yayın: comment Yorum: 0

Eşsiz, özgün ve keşfedilmemiş tasarım ve dokunuşların peşinde olmayı ve sonsuz olmayı dile getiriyorum. Evet, bu anlamda kendime hayat tarzı olarak da edindiğim özgün ve özgür ruh, tasarım ile birleşip o ruha canlılık katarak yaşamı devamlı kılıyor.

Tasarım, mutlak değerlerin geliştirdiği yaşam standartlarının içerisinde mevcut olan her şeyin değişime ve dönüşüme uğratıldığı noktadır. Tam da bu noktada tasarımda önem verdiğim üç önemli unsur devreye giriyor, “bütünlük denge ve ahenk”. Söz konusu tasarım, yalnızca mekanınıza dahil edeceğiniz ürünleri değil, size yeni mekanlar tasarlamaktan geçiyor. Temel mottom, güncel trendleri kendi stilim ile harmanlayıp hayatınızı değiştirecek kaliteli bir yaşam alanı sunmak; modern, çağdaş ve sıra dışı. Tasarımdaki denge ve ahenk unsurlarını içinde barındıran en güzel örneklerden birisi de “doğa”. Her zamanın trendi olan “doğa” konsepti günümüze organik formlar, dekonstrüktivist bakış açısı olarak dönüş yapmaktadır. 20.yüzyılın en ünlü mimarlarından biri olan Louis Kahn “Güneş binaya çarpana kadar binanın ne kadar muhteşem olduğunu bilmiyordum…” sözleri ile doğanın doğal yönünü ele alıp güçlü, evrensel sembolizmleriyle hem geçmiş hem de geleceğe yön veriyor. Bilakis doğa sonsuz bir etkendir ve içinde sınırsızlık barındırır, canlıdır. Tasarıma organizasyonellik ve işlevsellik, evrensellik katmaktadır. Dünyada bu evrensellikte tasarım yönünden İtalya, mekanik anlamda kendini yine soyutlamış Almanya, teknik yönüyle ise Kore'de kendini ispatlamış tasarımlar bulunmaktadır. Tasarım süreci, iç içe geçmiş bütün parçaların oluşturduğu derinliği ortaya koyar. İçinde özgün, modern malzeme ve detayları barındırır. Nasıl istenilen bir hayatı yaşamak bir karakter gerektiriyorsa, tasarımlarımızı da yaşatacak karakteri dinamik tutmak gerekmektedir. Bu yüzden ortaya tasarımdan daha çok eser bırakmayı hedef haline getirmek gerekir.


İç Mimar
Gamze Kalçin

Etiketler tasarım
Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık